Foto endnu ikke klar
893/796
Djavad Mirdjavadov (f. Baku, Aserbajdsjan 1923, d. 1992)
“The Shade”, 1983. Sign. på bagsiden med titel og årstal. Olie på pap. 64×83
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020
Vurdering
Hammerslag