2435/934
Sam Larsson
“Sam”. Fire armstole med stel af forkromet stål, betrukket i sæde med hvidt skind. Udført hos Dux. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. En stol med defekt læderstrop. Slitage på armlæn.
Vurdering