1951/652
Per Kirkeby (f. København 1938, d. sst. 2018)
“Stilleben”, 1980. Sign. Per Kirkeby 80, 23/60. Litografi i farver. Bladstørrelse 89 × 63. Uindrammet.
Litteratur: Mikael Wivel, nr. 13.
Håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 17. december 2019
Vurdering
Hammerslag