2008/189
“Black Forest” udskåret hovedmonteret gemse på plakette. Ca. 1900. H. ca. 50 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Horn løse samt knækket fra hoved, revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag