2049/127
Dansk maler, 19. årh.
Opstilling med blomster og frugter. Sign. Emma. Olie på lærred. 39×50.
En større reparation/retouchering. Enkelte minimale retoucheringer og afskalninger. Krakeleringer. Behov for overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag