2040/353
Johan Neumann (f. København 1860, d. sst. 1940)
Kystparti med et sejlskib i baggrunden. Sign. Johan Neumann. Olie på lærred. 39,5×63,5.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag