1747/​1522

Fransk kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med siddende ung pige, skive af hvid emalje. Sign. Giround Fils a Toulon. 19. årh.s slutning. H. 30. B. 25

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Afslag på skiven. Pendul og Optræksnøgle mangler.

Varia, 23. november 2017

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

850 DKK

850 DKK
800 DKK
750 DKK