1324/1522
Kinesisk prydlås af grønlig sten dekoreret i relief med skrifttegn, karper, landskabssceneri med ornamentik, opsat pågennembrudt stand af hardwood. 20. årh. L. 15 cm. (sten)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 13. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
21 bud