2039/29
Russisk ikon med fremstilling af Gudsmoderen med skriftrulle. Tempera på træpanel. 19. årh. 45×40.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Delvis slidt overflade.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag