2422/​903

Dansk møbeldesign

Fritstående tre-personers sofa med ben af bøg og buet front, betrukket med gråt uld. 1940'erne. L. 200.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

825052 1.500 DKK