2437/53
Fransk kaminur af forgyldt bronze, urhus med siddende pige, skive af hvid emalje. 19. årh.s slutning. H. 38. B. 25. D. 11.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. september 2024
Vurdering
Hammerslag