1606/​1653

Fransk directoire kaminur af forgyldt bronze, sort og hvid marmor, skive af hvid emalje med arabertal, fritsvingende pendul. Sign. Piolaine á Paris. Ca. 1800. H. 51. B. 36. D. 11.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Løse bronze ornamenter. Små hak omkring det ene optrækshul.

Varia, 11. februar 2016

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag

11.000 DKK

11.000 DKK
10.500 DKK
10.000 DKK
9.500 DKK
9.000 DKK
(Autobud) 8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK