Lithofan med portrætter af Zar Nikolaj I og hustru Zaritsa Alexandra Feodorovna af Rusland, øverst den russiske mitrakrone, nederst den kejserlige russiske dobbeltørn. Tilsyneladede ej mærket. 19. årh. 20,5×18.
Minimal aldersslitage, bl. a. et mindre afslag på nederste venstre hjørne.
Russisk tema, 5. december 2019
21 bud