2004/26
Dansk Rococo armstol af delvist bemalet og forgyldt bøgetræ, rigt udskåret med rocailler og bladværk, svungne armlæn, cabriole ben. 18. årh.
Lignende stol på Rosenborg Slot.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag