2124/237
Plat de menage af sølv med fem tilhørende flakoner. V. Christensen, København 1894 og stemplet med tyske importstempler. Vægt 450 g. H. 29 cm.
Sennepskrukke med afslag indvendig i låget. En flakon med repareret hals. Strøbøsser med buler på låget. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud