1722/882
Louis Poulsen
Et par væglamper med justérbare skærme og ophæng af hvidlakeret metal. Udført hos Louis Poulsen, 1950'erne. Skærm H. 19. L. 33. (2)
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 30. maj 2017
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|