2013/850
Henry Kjærnulf (f. Ubberud 1911, d. 1975)
Et par armstole med stel af eg, betrukket i sæder med rødt stribet uld. Antageligt udført hos EG Kvalitetsmøbel. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 24. marts 2020
Vurdering
Hammerslag