2103/334
Dansk rokoko armstol af egetræ og bøgetræ. 18. årh.s midte.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere sæde med broderet betræk. Restaureret.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag