2448/707
Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965)
Cirkulært sofa bord af mahogni med messingsko. Udført hos snedkermester Frits Henningsen. H. 60. Diam. 84.
Nummereret 6367.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Ben med ujævn bejdsning.
Vurdering