2034/73
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Interiør fra et værtshus med en ældre herre, der nyder lidt brændevin og ryger en pibe. Sign. P. Mønsted 1894. Olie på malepap. 28×23.
Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag
33 bud