Walasse Ting (f. Shanghai 1929, d. New York 2010)
“Alechinsky Always Busy”, 1963. Sign., betitlet og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 114×146.
Proveniens: Galerie Birch, København (stemplet på bagsiden, betegnet liste nr. 22). Erhvervet her af den nuværende ejers familie.
For konditionsrapport kontakt afdeling.
Moderne malerier og skulpturer, 23. september 2014