2424/​800

Ubekendt design

Skønvirke armstol af mahogni, med profileringer og ornamentik. Sæde betrukket med brun uld. Udført ca. 1900–1910.

Proveniens: Danske Bank.

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak og nogle revner.

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK