2115/127
Ubekendt maler, 18. årh.
Opstilling med blomster, frugt og papegøje ved en fontæne. Usigneret. Olie på lærred monteret på træ. 66×104. Uindrammet.
Krakeleringer og mindre retoucheringer. Enkelte Minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag
48 bud