2115/48
Skævknækket te- og kaffeservice af sølv, bestående af kaffekande, tekande, sukkerskål og flødekande. København, 1944. Vægt i alt ca. 1878 g. Kaffekande H. 26. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Isolering mangler delvist. Split på kaffekande løsnet. Lågknop løs på kaffekande.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag