Arne Haugen Sørensen (f. København 1932)
To kompositioner. Begge sign. A. Haugen-Sørensen 83, hhv. 41/75 og 49/65. Litografi i farver. Lysmål 48×70. (2)
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet. Det ene glas er i stykker.