2120/122
Senempire sekretær af mahogni flankeret af helsøjler, front med tre skuffer og skriveklap bag hvilke rum og skuffer. 19. årh. H. 157. B. 111. D. 53.
Nøgle medfølger. Ridser og mærker. Brugsslitage. Finérskader.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag