Carl-Henning Pedersen (f. København 1913, d. sst. 2007)
Figurkomposition. Sign. Carl-Henning Pedersen 1985, H.C. Litografi i farver. Bladstørrelse 75×56.
Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg.
Undersøgt i ramme. Intet at bemærke.
1135929 | ||
1152397 | ||
808206 |