2109/967
Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)
Et sæt på tre indskudsborde af teak. Udført hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 51,5. L. 56,5. B. 37. (3)
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
13 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||