2148/32
Vitrine af nøddetræ med intarsia, rigt prydet med beslag af bronze, front med glaslåge, bag hvilken glashylder. Transitionform. 20. årh. H. 152. B. 88. D. 39.
Dette emne handles i fuldmoms
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag