2148/​32

Vitrine af nøddetræ med intarsia, rigt prydet med beslag af bronze, front med glaslåge, bag hvilken glashylder. Transitionform. 20. årh. H. 152. B. 88. D. 39.

Dette emne handles i fuldmoms

Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

2.600 DKK
2.500 DKK