2009/943
Illum Wikkelsø, tilskrevet (f. 1919, d. 1999)
Tre pers. sofa med tilspidsende ben af palisander. Sider, sæde og ryg betrukket med brun uld. H. 73. L. 202. D. 78.
Fremstår med kraftig alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Betræl med smuds, løse syninger og huller. Porøst skum. Har brug for ompolstering.
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud