1532/676
Peter Bonnén (f. Frederiksberg 1945, d. København 2022)
Skulptur med fire søjler. Dobbeltsign. P.B. Stål, marmor og rød plastic. H. 29 x B. 31 x L. 40.
Små overfladiske ridser og afslag.
Moderne kunst og design, 4. august 2015
Vurdering
Hammerslag