1724/​8602

Fem russiske miniaturer ikoner. Seraphim. 20. årh. 14,5×11,5. To Gudsmoderikoner. 20. årh. 8,5×5 og 6,5×5. To helgene. 19. årh. 7×5,5. Tre helgene(21. årh) 14×9,5. (5).

Ridser og mærker. Mindre krakeleringer samt afskalninger.

Russisk tema, 12. juni 2017

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag