1724/8602
Fem russiske miniaturer ikoner. Seraphim. 20. årh. 14,5×11,5. To Gudsmoderikoner. 20. årh. 8,5×5 og 6,5×5. To helgene. 19. årh. 7×5,5. Tre helgene(21. årh) 14×9,5. (5).
Ridser og mærker. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Russisk tema, 12. juni 2017
Vurdering
Hammerslag