1742/​2

Zuber et Cie

Trefløjet skærm monteret med tapet. Frankrig, ca. 1920. H. 212. B. 216.

Proveniens: Tapetet Reveillon blev oprindeligt fremstillet i 1780.

Brugsslitage.

Ældre malerier og møbler, 16. oktober 2017

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

14.000 DKK

14.000 DKK