2043/​866

Dansk design

Bordlampe med stel af messing, monteret med skærm af hvid opalglas. 1950erne. H. inkl. skærm 42,5.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Skærm med enkelt minimalt kanthak på inderside. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag