2435/​235

Russisk sukkerskål af sølv, indvendig forgyldt, graveret med geometriske mønstre. Alexander Josifovich Fuld, guardein AP 1885, Moskva bymærke, lødighed 84. Vægt 294 g. H. 7 cm. / 14 cm.

Minimal aldersslitage.

I Lyngby

Sølv ▸ Rusland

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

10 bud

900678 1.450 DKK
1109825 1.400 DKK
900678 1.350 DKK
1109825 1.300 DKK
891016 1.250 DKK
853208 1.200 DKK
844269 1.150 DKK
1109825 1.100 DKK
1019529 1.050 DKK
1109825 1.000 DKK