2435/​231

Blomsterkurv af sølv i gennembrudt arbejde, oval form med svinghank. Indsats af glas. S.& M. Benzen. 19. årh.s slutning. H. 21,5 cm L. 25 cm B. 18 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere brud/lodninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. august 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag