12033/136
Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988)
To kompositioner. Tryksign. “MB”. Trykt hos Permild og Rosengreen, 1956. Litografier i farver. Motiv 24×15. Rammemål 24×33. (2)
Kunst, antikviteter & design, 13. august 2020
Vurdering
Hammerslag