2121/3
Vilhelm Th. Fischer (f. Holbæk 1857, d. Frederiksberg 1928)
Prydvase af porcelæn, dekoreret i farver med bramgæs. Base monteret med metal. Sign. Vilh. Th. Fischer, 15–6-1922. Royal Copenhagen. H. 46 cm.
Hidrører fra Knuthenborg gods.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021
Vurdering
Hammerslag