2121/​3

Vilhelm Th. Fischer (f. Holbæk 1857, d. Frederiksberg 1928)

Prydvase af porcelæn, dekoreret i farver med bramgæs. Base monteret med metal. Sign. Vilh. Th. Fischer, 15–6-1922. Royal Copenhagen. H. 46 cm.

Hidrører fra Knuthenborg gods.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021

Vur­dering

10.000–12.000 DKK

Hammerslag