2121/834
Illum Wikkelsø (f. 1919, d. 1999)
“Plexus”. To-personers sofa af bøg, sider og ryg udspændt med fransk rørfletm løse hynder i sæde og ryg betrukket med sort skind. Udført og mærket hos C.F Christiansen, Silkeborg. L. 130.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 25. maj 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||