11926/61
Anker Landberg (f. Præstø 1916, d. Skällhamn, Sverige)
Havnearbejdere. Sign. Anker Landberg 1967. Olie på lærred. 73,5×89. Rammemål 77,5×93,5.
Sælger oplyser: Intet at bemærke.
Kunst, antikviteter & design, 29. juni 2019
Vurdering
Hammerslag