2124/76
Helge Helme (f. Roskilde 1894, d. København 1987)
Portræt af en kvinde med Kyse. Sign. H. Helme. Olie på lærred. 47×38,5.
Enkelte krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag