2034/834
Gudrun Steenberg (f. Gøteborg i Sverige 1914, København,1938-)
“Tyrkipendel”. Et par pendler med skærme af hvid akryl. Udført hos Louis Poulsen. H. 24,5. (2)
Litteratur: Louis Poulsen katalog, 1967.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 18. august 2020
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt