2104/​291

Engelsk tumling af sølv, Thomas Smily, London 1880 H. 6 cm. Derudover lågdåse, Levi & Salaman, Birmingham 1905 H. 7 cm, og en toby jug stemplet lødighed 950 H. 9 cm. Vægt 263 g. (3)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 25. januar 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK