2024/724
Finn Lynggaard (f. Balling 1930, d. 2011)
Vase af klart glas indlagt med motiver af grene, blade og blomster. Sign. F.L. 96. Unik. H. 13. Diam. 12,5.
Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og mærker. Indvendigt med smuds.
Moderne kunst og design, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag