1714/7
Ernst Hanfstängl (f. Dresden 1840, d. Capri 1897)
Parti fra Capri med Vesuv i baggrunden. Sign. Ernst Hanfstaengl, Anacapri, 94. Olie på lærred. 50×77.
Retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 3. april 2017
Vurdering
Hammerslag