1541/​1691

Movado medaljon lommeur i kasse af 18 kt. guld, bagkapsel prydet med Sankt Kristoffer, gylden skive med guldindeks, signeret Movado, værk signeret Movado Factories, Adjusted 2 two positions, Swiss, Seventeen 17 Jewels, bagkasse ligeledes stemplet og nummereret 42508. 1960'erne. Vægt ialt 18 gr. Kassediam. 30 mm.

Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage. Øsken med reparation.

Varia, 8. oktober 2015

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.400 DKK

1.400 DKK
(Autobud) 1.350 DKK
1.350 DKK
(Autobud) 1.300 DKK
1.250 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK