2021/89
Nyrococo sybord af palisander, plade af eboniseret træ rigt indlagt med blomster og bladværk. Ca. 1860. H. 74. L. 53. B. 38.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte manglende / defekte knopper. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020
Vurdering
Hammerslag