2021/​89

Nyrococo sybord af palisander, plade af eboniseret træ rigt indlagt med blomster og bladværk. Ca. 1860. H. 74. L. 53. B. 38.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkelte manglende / defekte knopper. Nøgle medfølger ikke.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
1.000 DKK