2115/257
Lille fransk kaminur af forgyldt bronze og hvid marmor, skive af hvid emalje med arabertal. Louis XVI form, 19. årh.s slutning. H. 27. B. 19. D. 11.
Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud