1423/595
Arne Haugen Sørensen (f. København 1932)
To kompositioner. Sign. hhv. A. Haugen Sørensen 86, 28/36 samt AHS 87, e.a. Radering og litografi i farver. Bladstørrelser 54×39 og 30×22. Uindrammet. (2)
Mindre håndteringsmærker
Moderne kunst og design, 3. juni 2014
Vurdering
Hammerslag