891/​208

Pierre Philippe Thomire (f. 1751, d. 1843)

Et par store senempire lågvaser af forgyldte bronze, hver vase støbt med kvindelige figurer og løv i relief, hver med to håndtag med maskaron, ottekantet base stemplet 'THOMIRE'. 19. årh.s begyndelse. H. 58. Diam. 39. (2)

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia, 27. november 2019

Vur­dering

150.000 DKK

Hammerslag